GDY ROZWIĄZAŃ JAK NA LEKARSTWO

PGF  Urtica Sp. z o.o.

W ramach programów serwisowanych przez Bensari Consulting sfinansowane zostały wierzytelności o wartości ponad 300 mln złotych.

PGF Urtica Sp. z o.o.

PGF Urtica Sp. z o.o. (dawniej Urtica Zaopatrzenie Farmaceutyczne Szpitali Sp. z o.o.) to firma założona na początku lat 90., która stała się częścią jednej z największych w Polsce hurtowni farmaceutycznych.

Firma, która w 1999 r. stała się częścią holdingu Pelion SA, od ponad 20 lat zajmuje się szeroko pojętą dystrybucją na rynku farmaceutycznym i jest jednocześnie największym krajowym dostawcą leków na rynek szpitalny. Problemy płynnościowe szpitali wpłynęły na szukanie nowych form finansowania, dlatego też w 1999 roku wdrożyliśmy pierwszy program sekurytyzacji wierzytelności, a w 2001 roku kolejny. Współpraca z Bensari Consulting, w tym przeprowadzenie dwóch programów sekurytyzacji wierzytelności, wprowadzenie programu porozumień ze szpitalami i pozyskanie dodatkowego finansowania, wszystkim wyszła na zdrowie.

Nasza misja

Bensari Consulting zorganizowało dwa programy sekurytyzacji w ramach których wyemitowano papiery wartościowe na kwotę 300 mln złotych, a dodatkowo wdrożyło autorski system monitoringu i windykacji MR4 w spółkach PELION SA.

W ramach programów sekurytyzacji Bensari Consulting uczestniczyło w organizacji emisji papierów wartościowych na kwotę ponad 300 mln zł. Umożliwiło to sfinansowanie wierzytelności szpitalnych o wartości ponad 300 mln zł, dzięki czemu Klient znacznie poprawił bilans i wskaźniki płynności finansowej. Na tym jednak nie koniec. Technologia informatyczna opracowana przez Bensari Consulting na potrzeby programów sekurytyzacji stała się podstawą do stworzenia autorskiego systemu monitoringu i windykacji MR4, który został wdrożony w spółkach Pelion SA.

Dziennik Pokładowy

STATUS ZADANIA: WYKONANE
STATUS MISJI:OTWARTA

Negocjacje z bankami, powołanie spółki specjalnego przeznaczenia Urtica Finanse SA (w tym: zarządzanie jej płynnością finansową i powadzenie ksiąg rachunkowych), uruchomienie i zarządzanie dwoma programami sekurytyzacji, współpraca z agencjami ratingowymi CERA i Fitch, monitoring i windykacja wierzytelności przy pomocy autorskiego systemu MR4.

ZASTOSOWANE ROZWIĄZANIA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.ZAMKNIJ |     X