Polski przedsiębiorco wykaż się czujnością – rób biznes przez internet. Na światowych rynkach e-commerce pojawiły się nowe platformy B2B. Te największe to amerykańska Ariba i chińska Alibaba.

Ariba i inne tego typu platformy działają podobnie jak Allegro czy e-bay, z tym że przeznaczone są dla biznesu. Każda osoba mająca swoje konto na Aribie może stworzyć swój sklep, w którym inne zainteresowane firmy mogą kupować i nie tylko. Można tu również rozpisać przetarg, przeprowadzić zapytanie ofertowe, oraz zrobić aukcję. Siła tego typu portalu tkwi w masie, bo im więcej sprzedających, tym większy wybór, a im więcej kupujących tym większy rynek sprzedaży.

Dzisiaj każdy wie, że w Internecie jest taniej i niejednokrotnie szybciej. Rynek handlowego e-commerce rozwija się w Polsce z zawrotną prędkością. Sklepy internetowe rosną jak grzyby po deszczu, a z zakupów w nich korzysta już ¾ Polaków. Jeśli chodzi o biznes, to jest to jeszcze świeża sprawa.

Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych 30% transakcji biznesowych jest zawierana przez Internet, u nas jest ich mniej niż 5%. Potencjał, który drzemie w portalach B2B, to niezwykła szansa dla rodzimych przedsiębiorców.  Wszystko wskazuje na to, iż statek z biznesowym e- commerce w Polsce dopiero startuje, śpieszmy się zatem aby do niego wskoczyć zanim pochłoną nas zagraniczni potentaci.